Upisi u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2024./2025.

Prijave za upis u 1. razred

E – Upisi

Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl.

Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Napominjemo, prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

Svi roditelji su dužni putem sustava e-Građani podnijeti zahtjev za upis djeteta u školu.

Ulaskom u sustav odabire se opcija KATALOG USLUGA nakon čega se odlazi na ODGOJ I OBRAZOVANJE, zatim E – UPISI U ODGOJNO – OBRAZOVNE USTANOVE te na kraju UPISI U OSNOVNE ŠKOLE.

PLAN PROCJENE ZRELOSTI PRIJE UPISA U 1. RAZRED

Na procjenu zrelosti po pozivu dolazi dijete doraslo za upis u osnovnu školu s jednim ili oba roditelja/skrbnika.

Škola poštom šalje pozive za procjenu zrelosti djeteta roditeljima/skrbnicima na prijavljenu adresu prebivališta.

Procjena zrelosti djeteta za svu djecu upisnog područja OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Virovitica obavlja se u matičnoj školi – Tina Ujevića 18, Virovitica.

Procjenu zrelosti u školi obavljaju psihologinja i/ili pedagoginja. Nakon obavljene procjene zrelosti djeteta u školi roditelji dobivaju termin i upute za pregled djeteta u školskoj medicini (Zavod za javno zdravstvo „Sv. Rok“ – Virovitica).

Dijete za koje se procijeni da nije spremno za školu ili postoje određene teškoće u razvoju bit će upućeno na dodatne obrade, ovisno o teškoći prema procjeni Stručnog povjerenstva škole.

Plan procjene zrelosti djece dorasle za upis u 1. razred  – U ŠKOLI

Upisno područjeDatumDanVrijemeMJESTO TESTIRANJA
ODGODE UPISA U 2023./2024.26. 2. 2024.Ponedjeljak8:30 – 12:00Osnovna škola Ivane Brlić – Mažuranić Virovitica – matična škola – Tina Ujevića 18, Virovitica
Grad Virovitica27.2.2024.Utorak9:00 – 12:30 sati
28.2.2024.Srijeda
29.2.2024.Četvrtak
1.3.2024.Petak
4.3.2024.Ponedjeljak
5.3.2024.Utorak
Rezovac5.3.2024.Utorak9:30 –12:00
Čemernica6.3.2024.Srijeda9:00 – 10:00
Rezovačke Krčevine6.3.2024.Srijeda10:00 – 12:30
Milanovac7.3.2024.Četvrtak9:00 – 12:00
Taborište8.3.2024.Petak9:00 – 12:30

*Planirani termini se mogu promijeniti zbog nepredviđenih situacija o čemu će roditelji/skrbnici biti pravovremeno obavješteni.  Točan termin za svako dijete pojedinačno roditelji/skrbnici dobivaju na adrese prebivališta.

Upisna područja OŠ Ivane Brlić – Mažuranić Virovitica

Grad: Istočni dio grada

Ulice i trgovi: Miroslava Kraljevića, Antuna Augustinčića, Trg dr. Franje Tuđmana, Vlahe Bukovca, Ferde Rusana, Ivana Meštrovića, Hrvatskih žrtava, Vinka Belobrka, Nikole Tricka, Josipa Runjanina, Đure Basaričeka, Andrije Hebranga, Dr. Andrije Štampara, Trg fra Bonifacija Gerbera, Antuna Mihanovića, Bečka, Alojzija Stepinca, Milana Nikolića, Tome Bakača, Ivana Gundulića, Županjska, Petra Berislavića, Nikole Šubića Zrinskog, Tina Ujevića, Silvija Strahimira Kranjčevića,  Antuna Gustava Matoša, Marije Jurić – Zagorke, Stjepana Radića, Vinkovačka cesta, Vukovarska cesta, Sajmište, Zinke Kunc, Lovre Matačića, Miroslava Feldmana, Ivana Zajca, Vatroslava Lisinskog, Jakova Gotovca, Jana Vlašymskog, Fortunata Pintarića, Zlatnog polja, Tome Kolara, Ote Horvata, Marijana Derežića, Stjepana Redera i ulica Požari.

Matije Gupca (parni brojevi), Trg kralja Tomislava (brojevi od 3 do 9), Trg bana Josipa Jelačića (brojevi od 7 do 10), Zbora narodne garde (neparni brojevi),  Ljudevita Gaja (neparni brojevi)

PŠ TABORIŠTE: Osječka, Franje Baruna Trenka, Mile Budaka, Miroslava Krleže, Mate Lovraka, Lička Moslavačka, Istarska, Podravska

Područne škole (prigradska naselja):

Milanovac

Čemernica

Rezovac

Rezovačke Krčevine

Za sve dodatne informacije možete se javiti u školu putem telefona ili maila.

Kontakt pedagoginje

Nina Babić