Datum objave: 14. ožujka 2024.
Kategorija: Vijesti

BRLIĆI IZBORILI ŽUPANIJSKU ZAVRŠNICU

U prethodna dva dana odigrana su natjecanja po skupinama najmasovnijeg školskog sportskog natjecanja u našoj županiji. Riječ je o natjecanju Školskih sportskih društava Osnovnih škola u futsalu za dječake. Ovoga puta riječ je o natjecanju u kategoriji dječaka do 6. razreda. Nakon što je jučer, 13.ožujka OŠ Voćin osvojila prvo mjesto u svojoj grupi i osigurala nastup u završnici među 4 najuspješnije škole u županiji, danas je bio red i da se u ostale tri skupine odigraju sve utakmice te da dobijemo imena 4 najuspješnije ekipe koje će se i ove školske godine boriti za naslov županijskog prvaka.

Osnovna škola Vladimir Nazor Virovitica bila je domaćin naše, 4. grupe. Uz domaćina i našu ekipu u natjecanju su sudjelovali i učenici Osnovne škole Suhopolje.

U prvoj utakmici Nazori su s lakoćom pobijedili vršnjake iz Suhopolja i odmah smo znali da, ukoliko želimo osvojiti grupu, ne smijemo izgubiti od vječitog nam rivala. Iako protivnička ekipa ima odlične pojedince, naši su dečki ušli maksimalno ozbiljno i angažirano u utakmicu, te već u četvrtoj minuti Jan Feketija postiže zgoditak za 1:0. Protivnici se nisu ni snašli i već minutu nakon toga, džoker s klupe Luka Vukman zabija za novo vodstvo. Na poluvrijeme odlazimo s odličnim rezultatom 2:0, ali kako smo već rekli, ekipa Nazora ima odlične pojedince, pa u drugom poluvremenu prebacuju u višu brzinu i pritišću nas prema vlastitim vratima. Kako su protivnici bili i fizički dominantniji, polako popuštamo pod pritiskom i uspijevaju nam zabiti dva zgoditka za izjednačenje. Zadnjih pet minuta igralo se otvoreno s jedne i druge strane i onda kad su već svi pomislili da će se pobjednik odlučivati izravnim udarcima s udaljenosti 6 metara, Leo Popović ubacuje naš korner s lijeve strane, a Luka Huđ maestralno glavom pogađa za nevjerojatnu pobjedu 3 sekunde prije kraja utakmice. Dodajmo ovdje da nam se u drugom poluvremenu ozlijedio i naš prvi vratar Josip Vidović, ali ga je Fabijan Horvatić dostojno zamijenio kako do kraja prve utakmice, tako i u drugoj utakmici gdje je imao nekoliko sjajnih obrana.

Nakon kraćeg odmora i teških 30 minuta igre s Nazorima, pristupili smo odigravanju utakmice protiv vršnjaka iz OŠ Suhopolje. U utakmici koja je teoretski i jednima i drugima mogla donijeti 1. mjesto, mi smo ipak bili u maloj prednosti. Vjerojatno spoznaja da nam je za prolaz dalje bio dovoljan i neriješen rezultat, razlog je što smo u utakmicu ušli dosta loše bez volje za ofanzivnijom igrom. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme dozvolili smo protivnicima da vode igru, ali smo se dobro i na vrijeme postavljali u obrani, stoga nam protivnici nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Kako nam se ne bi dogodilo nepisano pravilo prema kojem  ekipa koja se brani i pokušava sačuvati svoj gol uglavnom na kraju ipak poklekne, morali smo ipak malo preuzeti i rizika i krenuti prema protivničkim vratima. To nam se isplatilo, jer smo u drugom poluvremenu ipak s nešto drugačijim pristupom uspjeli zabiti tri zgoditka. Prvo je protivničku mrežu načeo Leo Popović, zatim Luka Vukman i na kraju Dominik Rogani za konačnu pobjedu 3:0 i osvajanje 1. mjesta u našoj 4 skupini.

Ovim smo se rezultatom plasirali na županijsku završnicu na kojoj će uz našu ekipu nastupiti još tri pobjedničke ekipe svojih skupina. To su već spomenuta OŠ Voćin, zatim OŠ Ivan Goran Kovačić iz Gornjeg Bazja i OŠ Josipa Kozarca Slatina. Među navedene četiri škole krajem ovog mjeseca tražiti će se županijski pobjednik i predstavnik naše županije na poluzavršnom natjecanju državnog prvenstva ŠŠD-a OŠ u regiji Istok.

Za našu ekipu nastupili: Josip Vidović, Leo Popović, Jan Feketija, Luka Huđ, Luka Vukman, Fabijan Horvatić, Niko Andrović, Dominik Rogani, Marko Banovski i Nikola Vidović, te u pratnji kao prva rezerva Niko Šitum.

Voditelj: Mario Hrženjak

Dana 23.04.2024. godine učenici petih razreda posjetili su grad Zagreb u pratnji razrednika. Polazak je bio u 6 i 15 sati, a putovalo se autobusima. Putovanje je trajalo 2 i pol sata. Nakon dolaska u Zagreb, prema planu putovanja, učenici su posjetili Hrvatsku...