Kategorija: Vijesti

JOŠ JEDNO DRŽAVNO!!!

Djevojčice na državno, dječaci na državno. Brlići su stvarno zakon.

Ponovno se po tko zna koji put pokazalo kako slogan naše škole, “Brlići su zakon!!!”, nije samo puka izjava, već je to činjenica na koju svi mi Brlići moramo biti zaista ponosni.

Ove godine nakon predstavnica u kategoriji djevojčica, dobili smo i predstavnike u kategoriji dječaka na završnici državnog prvenstva Školskih sportskih društava u futsalu, najmasovnijem i najpopularnijem školskom sportskom natjecanju.

U petak 22.ožujka 2024. dečki su sudjelovali na županijskoj završnici gdje su se plasirale 4 najbolje futsal ekipe, pobjednici u svojim kvalifikacijskim skupinama.

Natjecanje je odigrano prema jednostrukom bod sustavu, gdje su sve ekipe međusobno odmjerile snage. Znali smo da je ovo viša razina natjecanja u odnosu na kvalifikacije i morali smo puno ozbiljnije shvatiti sve protivnike na turniru. Prva utakmica nam je donijela susret protiv ekipe Junior Osnovne škole Josipa Kozarca iz Slatine. Iako je protivnička ekipa nastupila nekompletna u sastavu, to nam nije dalo pravo da podcijenimo protivnika. Naši su dečki od početka ušli ozbiljno, koncentrirano i odlučno u utakmicu, tako da smo od 7. do 9. minute postigli tri pogotka i praktično već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika. Zgoditke za naše dečke postigli su Gabrijel Iličić, Matias Šarić i Pavao Koši. Do kraja utakmice protivnici su uspjeli postići počasni pogodak, tako da smo prvu utakmicu uspješno realizirali.

Nakon kratke stanke uslijedila je utakmica protiv domaćina, našeg imenjaka Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić iz Orahovice. S obzirom da su naši protivnici pobijedili u svome prvom nastupu, imperativ pobjede nametao se sam po sebi. Ponovno su naši dječaci odigrali gotovo savršenu utakmicu. Prvo je u 2. minuti naš najbolji strijelac na ovom natjecanju, Gabrijel Iličić, načeo mrežu protivnika za vodstvo. Nakon toga domaćini već u slijedećoj minuti poravnavaju rezultat. Naši dečki ne gube glavu i u petoj minuti Gabrijel Iličić ponovno nas dovodi u vodstvo s kojim rezultatom idemo na poluvrijeme. U nastavku prvo Josip Đurđević, pa zatim ponovno Gabrijel Iličić u istoj 15. minuti postižu za naše vodstvo od tri razlike, da bi do kraja utakmice Josip Đurđević još jedanput zabio za konačnih 5:1.

Nakon dvije utakmice pauze dočekali smo i zadnju utakmicu turnira koja je ujedno bila i odlučujuća. Iako smo uvjerljivo pobijedili prve dvije, zadnja utakmica protiv Sokola OŠ Petra Preradovića iz Pitomače bila je biti ili nebiti za osvajanje prvog mjesta. S obzirom da je protivnička ekipa ranije osvojila tri boda iz dvije utakmice, u slučaju pobjede nad nama zbog boljeg međusobnog omjera ostvarili bi bolji rezultat i osvojili prvo mjesto. Iako je nama za naslov bilo dovoljno i neriješeno, znali smo da se ne smijemo braniti pa smo krenuli jako od početka. Već u 3. minuti Matias Šarić postiže prvi zgoditak, a do poluvremena još jednim zgoditkom Šarića, te Košija, zatim Đurđevića i Iličića vodimo visokih 5:0. Do kraja utakmice Sokoli su uspjeli samo smanjiti rezultat na konačnih 5:2.

Da naša sreća bude još veća pobrinuli su se i domaćini, jer nam je naš bivši hrvatski reprezentativac i bivši član zagrebačkog Dinama, zatim Sportinga iz Lisabona, Panathinaikosa, Bayern Munchena i još brojnih drugih vrhunskih europskih klubova, Danijel Pranjić uručio pehar za prvo mjesto, te zaželio sreću i uspjeh na državnom prvenstvu u Poreču na koje putujemo od 15.-17.svibnja zajedno s našim djevojčicama.

Naši županijski prvaci nastupili su u slijedećem sastavu: Roko Gojmerac, Josip Đurđević, Lovro Vidović, Matias Šarić, Gabrijel Iličić, Pavao Koši, Noa Hudi, Mateo Gojević, Valentino Vrekalić i Filip Jezerčić.

Voditelj: Mario Hrženjak.

Dana 23.04.2024. godine učenici petih razreda posjetili su grad Zagreb u pratnji razrednika. Polazak je bio u 6 i 15 sati, a putovalo se autobusima. Putovanje je trajalo 2 i pol sata. Nakon dolaska u Zagreb, prema planu putovanja, učenici su posjetili Hrvatsku...