Datum objave: 6. ožujka 2024.

Ljubav u knjižnici

Ljubavna pošta

Povodom Valentinova, najzaljubljenijeg dana u godini školska je knjižnica naše škole i ove godine postala ljubavni poštanski ured. Od početka veljače učenici su u ljubavni poštanski sandučić donosili pisamca za svoje simpatije, ali i čestitke za prijatelje, učitelje i sve ostale radnike u školi.

Članice knjižničarske skupine pažljivo su  razvrstale svu poštu, a na samo Valentinovo (14. veljače) podijelile je po razredima. Prikupljeno je i podijeljeno 159 pisama i čestitki. Najviše su ljubavnih pisama dobili učenici 5.a i 8.c razreda, i jedni i drugi po 25.

.

Spoj naslijepo s knjigom

U knjižnici je organiziran i spoj naslijepo s knjigom. To znači da izabirete omotanu knjigu na temelju pročitanog citata, a da pritom ne znate njezin naslov ni tko ju je napisao.

Članice knjižničarske skupine pomogle su knjižničarki u odabiru naslova, pronalasku prigodnog ljubavnog citata u svakoj knjizi te njihovom omatanju i ukrašavanju.

Učenici i učitelji rado su se odazvali ovoj akciji i posudili tridesetak ljubavnih romana i zbirki poezije. Nadamo se da je spoj bio uspješan!

V. Z.