Datum objave: 29. travnja 2024.

NOĆ KNJIGE UZ SOVICU MUDRICU I HLAPIĆA

Noć knjige je u OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica ove godine obilježena turnirom u društvenoj igri Sovica mudrica koji je za predstavnike učenika svih trećih razreda organiziran u školskoj knjižnici. Sovica mudrica društvena je igra na ploči u kojoj igrači uz malo spretnosti i mašte moraju pokazati i znanje iz određenog područja.

Za ovu prigodu knjižničarka je pitanja u kategoriji sveznalica prilagodila „Čudnovatim zgodama šegrta Hlapića“ i životu Ivane Brlić-Mažuranić. Učenici su vrlo vješto odgovarali na pitanja, ali i rješavali različite smiješne izazove tijekom igre (pretvarali su se u tenisača, knjigu, kokodakali, skakali, stajali na jednoj nozi…).

Najuspješnija je bila Tamara Kulej, učenica 3.c razreda koja je nagrađena prigodnim poklonom.

V. Z.