Datum objave: 24. veljače 2024.

Predstava “U mojoj glavi” Teatra Tirena

Po završetku Tjedna psihologije, u petak 23.veljače 2024. Teatar Tirena iz Zagreba izveo je u našoj školi predstavu o mentalnom zdravlju “U mojoj glavi”.

Predstava je bila organizirana za učenike osmih razreda, no na predstavu su došli i zainteresirani nastavnici i učenici sedmih razreda.

“U mojoj glavi” priča je o dvoje tinejdžera, Borni i Vanji. Bornu čeka važna odluka o upisu u srednju školu i kako vrijeme odmiče, on je pod sve većim pritiskom. Postaje tjeskoban i dobiva napadaje panike. Vanja trenira odbojku i ostavlja dojam vesele i samosvjesne osobe. No, počinje se osjećati sve lošije, a ne zna zašto, gubi interes za stvari koje su je prije veselile i postaje bezvoljna. Nitko, pa ni ona sama, ne prepoznaje ozbiljnost depresije. Ni Borna ni Vanja ne znaju kako si pomoći…

Predstava šalje poruku da se imamo pravo osjećati  loše, umorno i bezvoljno, ali i da treba potražiti stručnu pomoć kada se više ne možemo sami nositi s tim osjećajima. Predstava također podiže svijest o opasnostima mentalnih bolesti i promiče svjesnost o važnosti prevencije i destigmatizacije mentalnih bolesti.

Psihologinje Sanja i Sanja