Datum objave: 7. ožujka 2024.

PRIČAONICA U KNJIŽNICI – Oprostite, jeste li vi vještica?

Tijekom mjeseca veljače u našoj su knjižnici održane dvije pričaonice na temu “Oprostite, jeste li vi vještica?” nastale na temelju istoimene slikovnice spisateljice Emily Horn. Na njima su sudjelovali učenici prvih razreda matične škole koji pohađaju produženi boravak.

Budući da je veljača mjesec karnevala, na jednoj od pričaonica učenici su se pojavili prerušeni u najrazličitije likove. Knjižničarka je, naravno, bila vještica.

Nakon što su poslušali ovu priču o nesretnom crnom mačku Hebertu, učenici su s knjižničarkom razgovarali o životinjama i potrebi njihovog udomljavanja i brige o njima. Jedna je skupina učenika crtala vještice i njihove crne mačke u knjižnici, a druga brain gym tehnikom dvostrukog šaranja istovremeno lijevom i desnom rukom crtala vještičje lice. Crteži su izloženi na panoima u knjižnici i pored nje.

V.Z.