Datum objave: 28. travnja 2024.

Šestaši posjetili Plitvička jezera, Baraćeve špilje i Rastoke

U petak 26. travnja smo na jednodnevnoj izvanučioničkoj nastavi posjetili Plitvička jezera, Baraćeve špilje i Rastoke. U rano jutro krenuli smo ispred škole nestrpljivo čekajući upoznavanje našeg Nacionalnog parka Plitvičkih jezera. Uz kraće zaustavljanje i podužu vožnju stigli smo do dugoočekivanih jezera, našem najvećem i najpoznatijem nacionalnom parku. Slijedila je vožnja brodom i duga šetnja  po uskim i skliskim stazama, a  potom vožnja vlakićem. Naša druga stanica bile su Baraćeve špilje, smještene u Rakovici koje su stanište strogo zaštićenih i endemskih vrsta kukaca i šišmiša. Tamo je valjalo sačuvati glavu kacigom oprezno prolazeći između stalaktita i stalagmita. Sreća je da su svi šišmiši spavali i nisu nas ometali, a nadamo se ni mi njih.  Nakon ručka uslijedila je šetnja Rastokama gdje nas je kući malo ranije potjerala kiša. Na samom kraju puta nastavnici, vodiči i vozači  su nam omogućili boravak u Mcdonaldsu kako bi se nakon cjelodnevne 15 kilometarske rute pješice okrijepili nama omiljenima hamburgerima, pomfritu i sokom po želji. Oko 23 h sretno smo stigli pred našu školu gdje su nas nestrpljivo čekali naši roditelji. Umorni i zadovoljni nakon ove pustolovine najviše željeno mjesto bio je krevet i miran san koji je mogao neograničeno potrajati i u subotu. Nadamo se da ćemo i nagodinu upoznati još jedan novi kraj Lijepe naše.

Učenici i nastavnici šestih razreda