Datum objave: 24. siječnja 2024.

Sitne, a dinamitne!

U utorak 23. siječnja učenice naše škole sudjelovale su na županijskom natjecanju u rukometu za 7. i 8. razrede u OŠ Ivane Brlić-Mažuranić u Orahovici. Prvu utakmicu u skupini igrale su s djevojčicama iz OŠ Suhopolje i uvjerljivo pobijedile rezultatom 13:1. Drugu utakmicu u skupini su igrale s nešto ozbiljnijim i uigranijim protivnikom iz OŠ Petra Preradovića iz Pitomače, ali ipak na kraju dolaze do bodova rezultatom 10:6. S obzirom na prvo mjesto u skupini, djevojčice igraju za prvo mjesto s istoimenim protivnikom, OŠ IBM (Orahovica). Rezultat je bio neizvjestan samo u prvim minutama susreta. Nakon kratke početne neizvjesnosti naše sitne, ali dinamitne djevojčice dolaze do uvjerljive pobjede, 13:4.
Budući da su naše učenice u svojim redovima imale tek jednu osmašicu, tri sedmašice i ostale mlađe učenice, ostvarile su zapažen uspjeh za svoju školu te su postale županijske prvakinje i plasirale se na državno natjecanje koje će se održati u Poreču od 15. do 17. travnja.
Za ŠSD IBM Virovitica nastupale su:
Petra Pavlek, Emily Karol Grubić, Lota Kečkiš, Anja Mustač, Ana Kosanović, Laura Radić, Ela Hajmaši, Una Grdić, Tessa Luna Keserica, Sara Hrček, Dea Klešić, Nika Babec, Mia Bančić, Lorena Erceg.

Voditeljica: Maja Grdić