Datum objave: 9. rujna 2024.

Sretno svima u novoj školskoj godini!

Danas smo prigodnom priredbom obilježili početak školske godine za učenike prvih razreda. Stariji učenici su kroz pjesmu i ples svojim mladim novim kolegama predstavili školu koja će im idućih osam godina biti mjesto obrazovanja.

Nakon zabavnog, ali i edukativnog programa, prvašićima i njihovim roditeljima predstavio se ravnatelj škole Ivica Tomljanović te osim novih učenika pozdravio i okupljene, među kojima su bili gradonačelnik grada Virovitice Ivica Kirin te pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Alen Bjelica.

Ravnatelj  Ivica Tomljanović istaknuo je kako su Brlići kao i uvijek prvi dan škole dočekali spremni kako za đake prvake, tako i za sve ostale učenike. U našu školu je ukupno krenulo 88 prvašića od čega će njih 58  ići u matičnu školu, a njih 30 u područne. Svima je poželio uspješan prvi dan, ali i ostatak školske godine.

Prvašiće je pozdravio i gradonačelnik grada Virovitice Ivica Kirin koji je poručio učenicima da im učenje bude zabava i odgovornost, sticanje prijateljstava koja će ih pratiti cijeli život.  Poželio je puno sreće svima, da sigurno dođu do škole, da nauče potrebna pravila, da paze jedni na druge i da slušaju svoje roditelje, djedove i bake.  Đačko doba je najljepše doba koje će uvijek pamtiti kroz život.

O sigurnosti najmlađih u prometu, okupljenima su nekoliko riječi rekli stručni voditelj i tajnik Autokluba Virovitica Robert Valenteković i načelnik Policijske postaje Virovitica Nikola Kečkiš. Djeci su također podijeljene poznate žute kape kao znak raspoznavanja prvašića u prometu, reflektirajuće torbe i edukativni materijal.

Također, puno sreće zaželio im je i ravnatelj Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica koji je istaknuo odličnu suradnju Knjižnice i škole i kako uvijek mogu doći u knjižnicu te će im do kraja tjedna biti omogućeno da se besplatno učlane i postanu članovi Gradske knjižnice.

Razrednici petih razreda prozvali su svoje učenike prigodnim programom u dvorani i sa sobom ih poveli u učionice na prve sate razredne zajednice. Svi ostali, oni stariji i iskusniji, započeli su također nastavu SRZ-a sa svojim učiteljima i nastavnicima u učionicama na satu razrednika, a potom po redovitom rasporedu.

Uzbuđenja prvoga dana nije nigdje nedostajalo, kod onih najmlađih pa sve do naših osmaša, a isto tako bilo je i kod svih roditelja, djedova i baka koji su danas bili u pratnji. Kako je bilo možete vidjeti u našoj galeriji. Prvi dan je iza nas, sretno svima u svim nadolazećim školskim izazovima svim Brlićima!

mk(izvor www.icv.hr, foto AO)

Obavijest učenicima putnicima

Obavijest učenicima putnicima: učenici putnici kad idu u jutarnju smjenu, autobus čekaju na stanici od 7:10 sati. Učenici putnici kad idu u popodnevnu smjenu, autobus čekaju na stanici od 12:30 sati. Mole se učenici putnici za strpljenje te pričekaju autobus, jer se...