Datum objave: 2. ožujka 2024.
Kategorija: Vijesti

Županijska bronca

Prijavom na županijski turnir za dječake sedmih i osmih razreda znali smo da nas čeka jaka konkurencija. U pripremu za turnir smo ušli ozbiljno iako smo znali da smo jedna od mlađih ekipa.  U grupnoj fazi smo izvukli, kasnije se ispostavilo, najjaču ekipu na turniru. Izvukli smo OŠ Eugena Kumičića iz Slatine. Većinu utakmice smo se lavovski borili, igralo se gol za gol. Griješili smo, ali smo se i uspjeli iskupiti. Kod rezultata 9:9 u žaru borbe dobili smo dva isključenja što je protivnik iskoristio, a mi se nismo uspjeli više vratiti u igru. Izgubili smo 13:9. Ostaje nam žal za tih nekoliko zadnjih minuta, ali i ponos jer smo se ravnopravno borili sa županijskim prvakom.
Porazom u grupnoj fazi natjecanja mogli smo se samo boriti za treće mjesto. Utakmicama u drugoj skupini odlučeno je da će to biti naš stari poznanik OŠ Vladimir Nazor. Iako je najteže igrati s poznatim protivnikom, ušli smo u utakmicu odlučno i motivirano. Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, gol za gol. Drugo poluvrijeme odgovornost su preuzeli naši malobrojni osmaši Damjan Grdić i Mihael Bedi uz pomoć Mateja Sertića, Damjana Hudija, Noe Cvišića, Gabrijela Mandića i Doriana Reščića i uz nekoliko obrana vratara Filipa Šljivca i Patrika Grahovca te smo došli do nedostižnog vodstva i pobijedili 14:9.
            Za ekipu ŠSD IBM nastupali su: Damjan Grdić, Damjan Hudi, Mihael Bedi, Matej Sertić, Matej Jezerčić, Noa Cvišić, Gabrijel Mandić, Filip Šljivac, Patrik Grahovac, Dominik Rogani i Dorian Reščić. Voditeljica Maja Grdić.

Dana 23.04.2024. godine učenici petih razreda posjetili su grad Zagreb u pratnji razrednika. Polazak je bio u 6 i 15 sati, a putovalo se autobusima. Putovanje je trajalo 2 i pol sata. Nakon dolaska u Zagreb, prema planu putovanja, učenici su posjetili Hrvatsku...