Datum objave: 22. ožujka 2024.
Kategorija: Vijesti

Županijske prvakinje

U srijedu 20.3. održano je Županijsko natjecanje u rukometu za djevojčice 5. i 6. razreda. Naše Brlićke su bile u skupini s vršnjakinjama iz OŠ Suhopolje i OŠ IBM iz Orahovice. Prvu utakmicu su dominirale od prve minute. Sve djevojčice dobile su podjednaku minutažu i pokazale svoje znanje i umijeće na terenu. Utakmica je završila rezultatom 22:1. Druga utakmica protiv istoimene škole iz Orahovice također je  bila vrlo uspješna i borbena te naše Brlićke nisu dozvolile protivnicama da im se rezultatski približe. Utakmica je završila rezultatom 20:4. Nakon osvojenog prvog mjesta u grupnoj fazi, utakmicu za prvo mjesto Brlićke su igrale protiv domaćina OŠ Petra Preradovića iz Pitomače. Zavarane lakšim protivnicama u grupnoj fazi u finalu Brlićke su naišle na tvrd orah. Igralo se cijelu utakmicu vrlo izjednačeno, ali i borbeno. Golovi su se lako zabijali i još lakše primali. Uz malo sportske sreće, napokon dolazimo do osjetnije razlike te utakmica završava rezultatom 17:13. Kao županijske prvakinje ostvarile su pravo nastupa na regionalnom natjecanju u Osječko-baranjskoj županiji 22. svibnja.
Za našu školu nastupale su i na turniru postigle golove:
Ana Kosanović 14, Laura Radić 6, Nika Babec 7, Lota Kečkiš 4, Tessa Luna Keserica 1, Emily Karol Grubić 7, Sara Hrček 2, Una Grdić 8, Lorena Erceg 2, Lea Blažević 2, Laura Barčan 6, Antonela Blažević, golmanice Anja Mustač i Nicol Albreht.