Datum objave: 28. veljače 2024.

Županijski Lidrano 2024.

Danas je u Virovitici održana Županijska smotra Lidrano kojoj su domaćini bili OŠ Vladimir Nazor i Gimnazija Petra Preradovića. Naši su se učenici istaknuli  i  bili pohvaljeni od strane povjerenstava u sljedećim kategorijama:

Literarni izraz – Igre iz djetinjstva moje mame,  Magdalena Šuper, 6. razred uz mentora Marija Karakašića

Dramski pojedinačni nastup – Monolog – Nije lako biti Lego-kockica, Jan Škvarić, 4. razred  uz mentoricu Jasnu Mikolić, Monolog – Nije lako zvati se Kata – Doris Mihaljević, 7. razred  uz mentoricu Sanju Pavelko

Dramski skupni nastup – dramsko-scenska igra – Zar baš moram u školu? –  Fran Kasumović, Stella Slanac, 2. razred uz mentoricu Renatu Kovač

Samostalni novinarski izraz  – Intervju – Vatrena glazba, Luka Baturina, 8.razred uz mentoricu Martinu Jurić, Reportaža – Super Mario – Antonela Kastaneti, 8. razred uz mentoricu Renatu Sudar

Školski list Hlapić – Dominik Koletić, David Kolesarić, Nika Babec, Samuel Haić, Petra Sapljivi, 5. razred  uz mentoricu Renatu Sudar

Nakon nastupa u Kazalištu Virovitica na državni LiDraNo predloženi su ipak oni najbolji, a među njima su i učenici naše škole kojima posebno čestitamo na uspjehu kao i mentoricama:

Školski list Hlapić,  kojem je glavni urednik Dominik Koletić, 5. razred, uz odgovornu urednicu nastavnicu Renatu Sudar i Dramski pojedinačni nastup koji je izveo Jan Škvarić, 4. razred uz mentoricu Jasnu Mikolić s monologom – Nije lako biti Lego-kockica.

Svi su učenici bili pohvaljeni na okruglim stolovima i potaknuti da i dalje stvaraju, budu maštoviti i kreativni u godinama koje su pred njima. Nakon ugodnog druženja u Kazalištu, Osnovnoj školi Vladimir Nazor, podjele nagrada i ručka učenici su se ponosni uputili svojim kućama sretni i zadovoljni znajući da su se danas družili s onim najboljima u literarnom, dramskom i novinarskom izričaju. Čestitke još jednom svima koji su danas predstavljali našu školu na LiDraNu!

MK