Datum objave: 12. travnja 2024.
Kategorija: Vijesti

ŽUPANIJSKI PRVACI U GRANIČARU

Danas u petak 12.travnja 2024. godine, Osnovna škola Augusta Cesarca u Špišić Bukovici bila je domaćin županijskog natjecanja Školskih sportskih društava osnovnih škola u Graničaru za učenike do 4. razreda.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno šest ekipa podijeljenih u dvije skupine.

Naše male Brliće ždrijeb je svrstao u B skupinu zajedno s domaćinom, te Osnovnom školom Ivan Goran Kovačić iz Zdenaca.

Na početku smo odmjerili snage s domaćinom koji je imao veliku potporu s tribina, ali unatoč bučnoj potpori domaćinu, naši su mali graničari protivniku u dva seta dozvolili samo 6 poena tako da smo prvu utakmicu uvjerljivo slavili s dva osvojena seta rezultatom 15:2 i 15:4.

U drugoj utakmici u skupini s još uvjerljivijim rezultatom 15:1 i 15:3 pobijedili smo ŠŠD Izvor Osnovne škole Ivan Goran Kovačić iz Zdenaca.

Nakon odigranih 6 utakmica po skupinama, sačekali smo odigravanje utakmice za treće mjesto, a nakon toga pristupili smo odigravanju finalne utakmice s OŠ Eugena Kumičića iz Slatine. Baš onako kako smo se dogovorili u svlačionici, naši su Brlići odigrali još jednu izvrsnu partiju. Niti u finalu protivnici nam nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, tako da smo ponovno uvjerljivo pobijedili u oba seta rezultatom 15:4 i 15:8.

Ovim naslovom županijskih prvaka, naši su učenici ostvarili plasman na regionalno natjecanje koje će se održati 23.svibnja 2024. godine u Vukovarsko-srijemskoj županiji gdje ćemo s pobjednicima predstavnika domaćina, te prvacima Osječko-baranjske, Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije pokušati ponoviti prošlogodišnji uspjeh i plasman na državnu završnicu.

Naši mali graničari nastupili su u sljedećem sastavu: Lea Blažević, Petra Smetiško, Una Grdić, Sara Orozović, Lucija Turkalj, Lara Marenić, Tino Maloča, Teo Štiks, Ivano Hajmaši, Noa Fereža, Dominik Grahovac, Matej Šuper, te kao dio ekipe koji zbog propozicija natjecanja i ograničenog broja prijavljenih igrača nisu imali pravo nastupa bili su tu još i Luna Predragović, Saša Babić i Luka Vidović.

Njihove učiteljice i učitelj su Snježana Volenik, Kornelija Šarić, Mateja Blažičević Mandić, Maša Kožić Petrinović, Vanja Mikina i Jasna Mikolić.